Üretim Susam Ekim Makinası
Susam Ekim Makinası

Susam Ekim Makinası

Susam ekim makinası imalatı oldukça önemli olan bir makinadır. Tarımda sıklıkla kullanılıyor. Mibzer cihazları sayesinde kolay bir şekilde gerçekleştirilir. Sırayla ekim tercih edildiğinde tohumlar zamanında topraktan çıkarılabiliyor. Sırayla ekim çapa gibi bakım işlerinin daha kolay yapılmasına olanak sağlıyor. Ekinler için yaşam alanları hazırlanabiliyor. Tohumların hepsi aynı derinlikte ekildiği için aynı zaman dilimlerinde olgunlaşıyor ve erişimde, hasatta eşzamanlı bir şekilde gerçekleşebiliyor. Bu da bir çiftçi için büyük avantajlardan biridir.

Mibzer Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler? 

Susam ekim makinası düzenli bakım gerektiren bir tarım aletidir. Bakımına özel önem göstermelisiniz. Ekim yapmak bir ekinin iyi yetişmesi için gerekli olan tek kriter değildir. Eğer bir ekim için mibzerle ekim yapacak iseniz daha iyi verim almayı düşünüyorsanız, tohum yatağını iyi hazırlamış olmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra toprak sıcaklığının ve neminin ekime uygun olması dikkat edilmesi gereken bir başka konu olarak belirleniyor. Kaliteli ya da seçilmiş tohumları kullanmanız bitkilerin ya da ekinin olduğu tohumların daha kaliteli ve kısa bir sürede yeşermesine olanak sağlıyor. 

Mibzer Nasıl Kullanılır? 

Susam ekim makinası kaliteli ve güvenilir olmalıdır. Susam ekme makinesi ile ekime başlamadan önce mibzeri traktöre bağlamış olmanız gerekiyor. Çekilir tip makine kullanacak iseniz eğer çeki okunun traktör çeki kancasına takılarak bağlanmış olduğundan emin olmanız gerekiyor. Eğer hasmatik makine tercih edecekseniz traktöre üç farklı nokta askı düzeni yani hidrolik kullanarak bağlantı yapabilirsiniz. Ekime başlamadan önce düzgün bir ekim yapabilmek adına gömücü ayakların yere paralel bir şekilde olması gerekiyor. Sağ ve sol paralellik, ön paralellik, arka paralellik ayarlarının tam olması oldukça önemlidir.  
Bunun yanı sıra ekim mesafelerinin eşit olması için gömücü ayakların kreşe bağlanan kelepçeler üzerinde ayarlanmış olması gerekiyor. Daha sonra sıra üzeri ayarı çekebilmeniz gerekiyor. Özellikle tek dane ekim yapılacak mibzerler de bu ayar son derece önemlidir. Bu işlemde tamamlamış olduktan sonra gömücü ayaklardaki yay basıncını değiştirerek derinlikleri ayarlayabilmeniz söz konusudur. Firmamız bu makineleri üretiyor. Sizler de bu hizmetten yararlanabilirsiniz. 

Diğer Üretim Hizmetlerimiz

Kendimize, misyon ve vizyonumuza uygun bir yol haritası belirleyerek, zengin makine parkımız ile yoluna devam etmekteyiz. En büyük zenginligimiz kabul ettigimiz uzman çalısanlarımızla uzun yıllar özel ve kamu sektörüne taahhütlü hizmetler vermistir