Üretim Pnömatik Ekim Makinası
Pnömatik Ekim Makinası

Pnömatik Ekim Makinası

Pnömatik ekim makinası imalatı, tarım alanında yoğun olarak kullanılan ürünlerden biridir. Bu ekim makinası adından da anlaşılacağı üzere her türlü toprak türünde tohum ekim işlemlerinin daha işlevsel şekilde yapılmasını sağlıyor. Pnömatik ekim makinaları mısır, pamuk, Ayçiçek, pancar ya da soya ve fasulye gibi tüm hassas tohumların ekiminde kullanılabiliyor. Marka, model ve özellik açısından farklılık gösteren ekim makinalarının üretimini Elmek Makina firması olarak üstleniyoruz.

Bazı bitkilerin tohumları oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Elle ekim işlemi yapıldığı zaman bile tohum zarar görebiliyor. Bu gibi tohumlara özel üretilen Pnömatik ekim makinesinden faydalanabilirsiniz. Seri şekilde tohumların ekilmesini ve hiçbir zarar görmemesini sağlayan ilgili ekim makinesinin üretimine dair bilgi almak üzere firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Tarım makineleri imalatı yapan firmamız özel pnömatik ekim makinaları üretimi yapmaktadır.

Pnömatik Ekim Makinası Nedir?

Pnömatik ekim makinası imalatı, hassas ekim makinası gurubunda yer alan ürünlerden biridir. Tüm hassas bitki tohumlarının kolay ve zarar görmeden ekimi işleminin yapılmasında aktif olarak kullanılıyor. Bu hassas ekim makinasının sisteminde fan tarafından üretilen basınçlı hava akımı mevcuttur.

Bu basınçlı hava akımı sayesinde tohumlar toprapın 4-5 cm derinliğine oldukça kolay bir şekilde ekilebiliyor. Hassas Pnömatik ekim makinesi özellikleri sadece bununla da sınırlı değildir. Üretiminin profesyonel yapılıp yapılmadığı ekim için alacağınız sonuçlar açısından oldukça önemlidir. Pnömatik ekim makinesi imalatı ile yeni teknolojiler ile tarım makineleri üretimine yeni bir soluk getiren Elmek Makina, yüzlerce özel makine imalatı ile hizmet vermektedir.

Çünkü makinada hassas gübre gömücü ayaklar mevcuttur. Bu ayaklarda milimetrik bir hata bile yapılsa tüm tohumlar ziyan olabilir. Elmek Makina firması olarak alanında uzmanlaşan mühendis ve üretim ekibiyle çalışıyoruz. Bu noktada tarım makineleri üretim hizmeti almak üzere güvenle firmamızı tercih edebilirsiniz.

Pnömatik Ekim Makinası Özellikleri Nelerdir?

Pnömatik ekim makinesi özellikleri oldukça değişkendir. Genel olarak hassas tohumların ekiminde kullanılan bu tarım makinalarının özelliklerini kısaca aktarmak gerekirse de;

  • Pnömatik ekim makinelerinin ekici düzeneklerinde bir fan yer alıyor.
  • Bu fan makinede basınçlı hava akımını üretir.
  • Gübre gömücü ayakları bulunan Pnömatik ekim makinesi hassas tohumların 3-4 cm arayla paralel bir şekilde toprağın 4-5 cm derinliğine gömülmesini sağlar.
  • Makinede yer alan gübre deposunun hemen arka alanında ise tohum deposu yer alıyor.
  • Tohum deposuna hassas tohumlar doldurulur ve yine hava basıncıyla bu tohumlar makinedeki delikli gözeneklerde tutulur.

Pnömatik ekim makinelerinin çalışma sistemi ve özellikleri genel hatlarıyla bu şekildedir. Ancak daha farklı incelikli özellikleri de mevcuttur. Üretim bandına aldığımız bu tarım makinelerinin en temel özelliklerinden bir diğeri ise tohumların ekim aşamasında toprakla örtünmesini de sağlayabilmesidir.

Pnömatik Ekim Makinası Nasıl Üretilir?

Pnömatik ekim makinesi imalatı, tarım alanında makineleşme süreci teknolojik gelişmelerle birlikte hızlıca ilerlemeye devam ediyor. İnsanın gücünün daha az kullanılması ve ekim işlemlerinin profesyonelce yapılması için üretilen Pnömatik ekim makinaları da bu seçeneklerden sadece biridir.

Pnömatik ekim makinalarının üretim aşaması oldukça titizlikle sürdürülüyor. Firma olarak birinci sınıf kaliteye sahip ekipmanlarla ürettiğimiz Pnömatik makineleri satışa sunuyoruz. Üretim süreci, makine özellikleri ve benzeri aklınıza takılan tüm sorulara yanıt almak üzere bizimle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

Pnömatik Ekim Makinası Fiyatları

Pnömatik ekim makinası fiyatları oldukça değişkendir. Çünkü bu tarım makinesinin diskli ya da baltalı gibi farklı türleri mevcuttur. Özellik, büyüklük, tasarım ve üretim şekli gibi kıstaslar fiyatların belirlenmesinde etkin rol oynuyor.

Net fiyat teklifi almak üzere Elmek Makina ile irtibata geçebilirsiniz. Uzman ekiplerimiz sizi tarım makineleri ve fiyatları konusunda detaylı olarak bilgilendirecektir. Firma olarak birinci sınıf kalitede tarım makineleri sunarken aynı zamanda bütçenizi de düşünerek fiyat politikamızı buna göre belirliyoruz.

Diğer Üretim Hizmetlerimiz

Kendimize, misyon ve vizyonumuza uygun bir yol haritası belirleyerek, zengin makine parkımız ile yoluna devam etmekteyiz. En büyük zenginligimiz kabul ettigimiz uzman çalısanlarımızla uzun yıllar özel ve kamu sektörüne taahhütlü hizmetler vermistir