Üretim Pancar Ekim Makinası
Pancar Ekim Makinası

Pancar Ekim Makinası

Pancar ekim makinası tarımda kullanılır. Toprağı sürüp bitki yetiştirmek ya da üretmek amacıyla tohumu toprağa gömülmesi işlemine ekim işlemi denir. Tohum ekildiği gibi patates, soğan gibi yumrular ve biber, domates gibi sebze fideleri de ekilebilir. Tohumların ekiminde kullanmış olan makinelere ekim makineleri, diğer ismi ile mibzer adı verilir. Yalnızca İnsan eli ile ekim işlerinin yapılması hem yorucu hem de zaman aldığından dolayı farklı çeşit tarım makineleri sayesinde tarım işlemleri çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Pancar ekim mibzeri fiyatları konusunda Elmek Makina firmamızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Çiftçilerin pancar tarlasından maksimum sonuçlar elde etmek için her aşama için çözümler sunmaktayız. Bu sebeple pancar ekim makinesi imalatı yapmaktayız.

Pancar Ekim Makinesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Pancar ekim makinası tarımda önemli bir faktördür. Bunun yanı sıra yetiştirilen bitkilerin çeşidi, ekimi ne zaman yapılacağı, eldeki traktör ya da insan gücü ekim ile birlikte gübrelemeye gerek olup olmayacağı, kimin nasıl yapılması gerektiği, toprağın yapısı, dokusu, kokusu kalitesi oldukça önemlidir. Ekimden hemen sonra ise can suyunun verilmesi son derece önemli olan bir diğer konudur. Tohum yatağının ekim için çok iyi hazırlanmış olması gerekiyor. Toprak neminin iyi olduktan sonra ekim yapılması örneğin bahar yağmurlarından sonra ekim yapılması çok daha verimli topraklara ve verimli bitkilerin elde edilmesine sebebiyet verir. Tohumun cinsine göre makine ayarlarının yapılması iyi bir mibzer makinesi ile yapılması oldukça önemlidir.

İyi Bir Pancar Ekim Makinası Nasıl Ayarlanır? 

Pancar ekim makinesi imalatı oldukça önemlidir. Kesinlikle tohuma zarar vermeyen bir makineyi tercih edebilirsiniz. Ekim şekline göre ayarlanması oldukça önemlidir. Ekim derinliği ve sıra mesafesinde ayarlayabilen makineleri tercih etmeniz esnasında sizlere kolaylık sağlar. Her ayaktan eşit şekilde tohum atılması oldukça önemlidir. Bu tohumun ziyan olmaması için son derece önem arz eder. Küçük ya da büyük her çeşit tohum ekilebilmelidir. Mibzerler yapılacak olan ekim tekniğine uygun bir şekilde çalışma tekniğini iki farklı cinste yapabilir. 
Bir havalı hassas traktörler ile bağlanan üç nokta askı sistemi ile çalışan bir sistem sayesinde gübreleme ve tohum işlemleri yapılabilir. Pamuk, soya, ay çekirdeği, kavun, mısır, karpuz, kabak, yer fıstığı, susam, pancar gibi geniş aralıklar ve düzen isteyen tohumların ekiminde kesinlikle kullanılması söz konusudur. Tohum yanındaki bu yer sistemleri sayesinde tohumlar tek tek ekildikten sonra tohumdan da tasarruf arttırılabilir. Gübre dağıtımında ise karıştırıcı olduğundan gübreyi toprağın çok iyi alması sağlanabilir. Firmamız makine üretimi yapıyor. Firmamızdan hizmet alabilirsiniz. 

Diğer Üretim Hizmetlerimiz

Kendimize, misyon ve vizyonumuza uygun bir yol haritası belirleyerek, zengin makine parkımız ile yoluna devam etmekteyiz. En büyük zenginligimiz kabul ettigimiz uzman çalısanlarımızla uzun yıllar özel ve kamu sektörüne taahhütlü hizmetler vermistir