Üretim Roll Form Makineleri

Roll Form Makineleri

Roll form makinaları, istenilen profildeki sacı elde etmek amacıyla özel şekillendirilmiş makaralar arasından sac geçirilip şekillendiren makinelerdir. Esnek ve hızlı üretim avantajlarına sahiptir. Ürüne uygun olarak makara şekilleri ve sayıları değişiklik göstermektedir. Ayrıca tasarıma özel ısıl işlem, malzeme, motor, dişli seçimi gibi etkenler makine kalite ve işlevselliğini direk etkilemektedir. İstenirse uçar makaslı, PLC kontrollü kesici ve delici üniteler içeren otomatik veya manuel açıcılı,  farklı hızlarda, farklı açıcı kapasiteleri ve istasyon sayılarıyla, otomatik istifleme yağlama ve kaynak üniteli, istenilen malzeme, kalınlık ve genişlikteki sacı şekillendirebilen, değişik motor gücü seçenekleri ve çok daha farklı özellikteki roll form makinelerini imal edebilmekteyiz. Rollform sac bükme makinesi endüstriyel alanda imalat için sıklıkla kullanılan bir üründür.

Roll Form Makinaları İmalatı

Roll form makinaları imalatı levha halindeki sacların istenen forma getirilmesi için kullanılan seri imalat makineleri için yapılır.  Bu makinelerde sacın istenen forma getirilmesi için rulo halinde olan kalıplardan destek alınır. Kalıplardan alınan destek ile levha halindeki sac istenen forma bürünür. Açık profil üretiminde kullanılan bu makinelerde profil uzunluğu için herhangi bir sınırlandırma bulunmuyor. Bu nedenle de abkantlar yerine roll form makineler sektörde daha yoğun ilgi görüyor.

Roll form makinalar levha halinde olan sacın istenen forma getirilmesini, rulo halindeki kalıplarla sağlar.  Bu formlama çalışması sırasında rulolar kademeli olarak adım adım saca şekil verir. Roll formlar kapalı ve açık profil üretimi için kullanılan, profil uzunluğu açısından abkantlarda olduğu gibi sınırlandırma söz konusu olmayan seri imalat makineleridir. Elmek Makine olarak ihtiyacınıza cevap veren profesyonel roll form makineleri üretiyoruz. Daha fazla bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Roll Form Makinelerinin Faydaları

Roll form makineleri M, J, U profilleri ve alçı köşebent üretiminde sıkça kullanılıyor. Bu malzemelerin üretimimde büyük kolaylık sağlayan roll form makineleri özellik ve işlevsellik açısından da büyük fayda sağlıyor. Neden roll form makineleri kullanmalıyım sorusuna avantajları açısından yanıt vermek gerekirse de;

  • İş gücünden tasarruf etmenizi sağlar.
  • Üretim kalitesi ve üretim hızını doğrudan arttırır.
  • Düşük maliyetlerle daha kaliteli ürün üretmenizi sağlar.
  • Daha fazla üretim hacmine ulaşmanızı sağlar.
  • Parçaların montajlarında hatasız işlem yapılmasını destekler.
  • Üretilen parçaların istenen formda ve kesitte özel ölçülü olarak üretilmesini sağlar.

Bu ve benzeri avantajları sağlayan Roll form makinelerinin üretim açısından yeterliliği ve gerekli özellikleri taşıması da önemlidir. Roll form makine üretimi yapan firma seçiminizi bu kıstaslara göre belirlemeniz gerekiyor. Elmek Makine firması olarak sektörde uzun süredir yer alıyor ve profesyonel roll form makineleri üretiyoruz. Güvenle tercihinizi firmamızdan yana kullanabilirsiniz.

Roll Form Makine Fiyatları

Roll form makinaları imalatı için sunulan fiyat teklifleri de yoğun olarak merak ediliyor. Roll form makinası fiyatları, bu noktada üretilecek makinenin özellikleri, hangi ürün üretimi için yapılacağı gibi detaylar fiyatların şekillenmesinde etkin rol oynuyor. Elmek Makine firması olarak en kaliteli ve üretim ihtiyacınıza cevap veren roll form makilerini profesyonel olarak üretiyoruz. Fiyat tekliflerimiz hakkında bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

Diğer Üretim Hizmetlerimiz

Kendimize, misyon ve vizyonumuza uygun bir yol haritası belirleyerek, zengin makine parkımız ile yoluna devam etmekteyiz. En büyük zenginligimiz kabul ettigimiz uzman çalısanlarımızla uzun yıllar özel ve kamu sektörüne taahhütlü hizmetler vermistir