Üretim CNC Dik İşleme ve CNC Torna İşleri

CNC Dik İşleme ve CNC Torna İşleri

CNC dik işleme ve CNC torna tezgahları çeşidine göre değişik eksenlerdeki kesici ve işlenecek parça hareketleri ile bilgisayar kontrollü talaşlı imalat yapabilen yüksek teknolojili makinelerdir. Elmek, Adana’da CNC kontrollü yüksek teknolojili makina imalatı konusunda öncülerdendir ve bu alanda  da büyük bir tecrübeye sahiptir.

CNC Dik İşleme ve CNC Torna İşleri

CNC dik işleme ve CNC torna işleri, uygulama yapılacak ürünler için dikey pozisyonda çalışan makineleri oluşturur. Bu dik işleme makineleri doğrudan talaşlı üretim alanında kullanılıyor. Kullanım aşamalarında ise elektronik programlardan destek alınır.

Bir diğer deyişle dik işleme merkezleri makineler için üretilen freze ve tamamen otomatik tezgahlardan oluşur. Metal, ahşap ve benzeri ürün seçenekleri üretilen bu makineler ile kolayca işlenebilir. Elmek Makine firması olarak hem CNC dik işleme hem de CNC torna hizmetleri sunuyoruz. İhtiyaca yanıt veren makinelerin üretimi konusunda firmamızdan güvenle hizmet alabilirsiniz.

CNC Dik İşleme Nedir?

CNC dik işleme, tamamen yönlendirilmiş ve silindirik kesicilere sahip olan freze tezgahlarıdır. Bu freze tezgahları bir mil eksininin etrafında dikey olarak yönlendirilmiş silindir yapılı kesicilerden oluşuyor. Dik işleme merkezi adıyla da anılan bu sistem CNC teknolojisiyle birleşerek metal veyahut da ahşap gibi ürünlerin detaylı imalatı için kullanılır. Bu ürünlerin imalarında gereksinim duyulan şekiller, yuvalar, delikler ve üç boyutlu parça sistemlerinin tamamı freze tezgahlarına entegre edilir.

CNC dik işleme makineleri sıklıkla marangoz sektörü ve yedek parça üretimi sektöründe kullanılıyor. Bu sistem makinelerin üzerinde yer alan hard diskler aracılığıyla çalışır. CNC dik işleme makinelerinin kullanım amaçlarını kısaca sıralamak gerekirse de;

  • Ürüne delik açma işlemi
  • Üründeki delikleri büyütme işlemleri
  • Ürünü ferezeleme
  • Üründe diş açma
  • Rayba çekme uygulaması
  • Klavuz oluşturma
  • El ile çizilen formların ürüne işlenmesi
  • Ayrıntılı ve hassas frezeleme işlemleri
  • Havuz boşaltma uygulamaları

Tüm bu işlemleri metal ya da ahşap ürünlerin tamamı için CNC dik işleme tezgahları sayesinde kolayca yapabilirsiniz. Bu dik işleme tezgahlarının kalitesi ve işlevselliği hizmet alacağınız firmanın yetkinliği ile doğrudan ilişkilidir. Elmek Makine CNC torna işleri ve CNC dik işleme konusunda oldukça profesyonel ve deneyimli hizmet sunar.

CNC Torna İşleri

CNC torna işleri, takım tezgahı üretimi endüstriyel alanlardaki imalat süreçlerinde baş roldedir. Üretim aşamalarında ham maddelere şekil verilip ürün haline getirilmesini sağlayan takım tezgahlarının kaliteli ve ürüne uygun olarak imal edilmesi gerekir. CNC torna işlerine ilişkin etkin hizmet için Elmek Makine firmasıyla çalışabilirsiniz.

Diğer Üretim Hizmetlerimiz

Kendimize, misyon ve vizyonumuza uygun bir yol haritası belirleyerek, zengin makine parkımız ile yoluna devam etmekteyiz. En büyük zenginligimiz kabul ettigimiz uzman çalısanlarımızla uzun yıllar özel ve kamu sektörüne taahhütlü hizmetler vermistir