Üretim Hassas Ekim Makinası
Hassas Ekim Makinası

Hassas Ekim Makinası

Hassas ekim makinası imalatı tarımla uğraşanlar için oldukça önemlidir. Tohumların belli aralıklar ile dizilmesi son derece önemlidir. Tohumlar belli bir sıraya göre dizilmeli. Tohum miktarının akışına uygun olmasına özen göstermelisiniz. Bu işlemi düzgün bir şekilde gerçekleştirirsiniz, tohumlar belli aralıklarla ve aynı zaman dilimlerinde yetişmeye başlar.  Akışta tıkanma olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor, traktörü mümkün olduğunca aynı hızda kullanarak ilerleme yaparsanız tohumlar belli aralıklarla dizilmiş olur. Ekime başlandıktan sonra Ekim derinliği sıra arası, üzeri mesafeler yeterli mi kontrol ederek ekim işlemine devam etmeniz çok daha sağlıklı ve doğru olacaktır. Mibzer ve traktörün doğru ayarlanıp ayarlanmadığını ara ara kontrol etmenizde fayda var. Elmek makina olarak tarım makineleri imalatı ve özel tasarım makina imalatı yapmaktayız.

Hassas Ekim Makinalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hassas ekim makinası imalatı tarım alanlarında kullanılan bir makinadır. Hassas ekim makinası dikkatli bir şekilde bakıldığı zaman uzun süreler boyunca kullanılabilir. Bu cihazların kullanımları oldukça önemlidir. Deponun tamamen boşaltılmadan doldurulmasına dikkat etmenizde büyük fayda var. Genişliği üç metreyi aşmayacak olan bütün araçların karayoluna çıkması tehlikeli ve yasak olan bir durumdur. Kurallara uyarak traktörleri yalnızca tarım alanlarında kullanmanız gerekiyor. Ekim esnasında kullanım kılavuzunda yer alan değerleri dikkate alarak yükleme kapasitesine aşmayacak bir oranda yalnızca tohum ya da gübre doldurmanız gerekiyor. Kesinlikle tohum ya da gübrenin dışında herhangi biri madde yüklememelisiniz. Buğday gibi ufak taneli olan tohumların ekimi yapılırken boşaltma kolu tamamen kapatılabilir. Bu şekilde asıl miktarı doğru ve istenilen düzeyde tutulabilir. Hassas ekim makinesi fiyatları için Elmek Makina firmamızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Endüstriyel makina imalatı ve özel tarım makineleri imaları yapan Elmek Makina, Türkiye ekonomisine özgün ve yerli olarak üretim yapmaktadır.

Hassas Ekim Makinası Bakımı

Hassas ekim makinası tarım için önemlidir. Hassas ekim makinalarına gerekli özeni göstermeniz gerekiyor. Cihazların bakımlarına dikkat ettiğiniz takdirde cihazlar kusursuz bir şekilde çalışır. Bakım için ara sıra ve üzerlerini yağlamayı ihmal etmemeniz gerekiyor. Hava durumu değişikliklerinden kaynaklı olarak her kullanımdan önce ve sonra zincir ve kayış gerginliğini kontrol etmenizde fayda var. Tekerlek havalarına bakmalı aşınmış olan parçaları zamanında değiştirmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra parçaları yenilerken mutlaka orijinal olan parçaları kullanmalısınız. Firmamız kaliteli makine üretimi yapıyor. Sizlerde firmamızdan makine satın alabilirsiniz.

Diğer Üretim Hizmetlerimiz

Kendimize, misyon ve vizyonumuza uygun bir yol haritası belirleyerek, zengin makine parkımız ile yoluna devam etmekteyiz. En büyük zenginligimiz kabul ettigimiz uzman çalısanlarımızla uzun yıllar özel ve kamu sektörüne taahhütlü hizmetler vermistir