Üretim Mibzer Ekim Makinesi
Mibzer Ekim Makinesi

Mibzer Ekim Makinesi

Mibzer ekim makinesi imalatı tohum ekici tarım makinaları gurubunda yer alıyor. Ekim mibzeri, diğer ekim makinası seçeneklerine kıyasla daha hassas ekim işlemlerinde kullanılıyor. Mibzer fiyatları 12,14,16,18,20,22 ve 24 diskli mibzer çeşitlerine değişiklik göstermektedir. Gübreli ve gübresiz mibzer çeşitleri bulunmaktadır. Mibzer makinesi fiyatları konusunda çiftçilerin en uygun fiyatlar çerçevesinde tarla hacmine göre seçebileceği farklı disk seçenekleri sunulmuştur. Bu makinaya piyasada çapa matkabı veyahut da ekim makinası adı da veriliyor. Belirlenen toprak derinliğine tohumların paralel bir şekilde ekilmesini sağlayan bu makine aynı zamanda tohumların eşit bir şekilde dağılmasını da sağlıyor. Mibzer ekim makinesi imalatı yapan firmamız, teknolojinin de yardımı ile tarım makinelerini yeni tasarım ve özellikleri ile çiftçilerimize sunmaktadır.

Mibzer ekim makinalarının üretimini Elmek Makine firması olarak yapıyoruz. Firmamızda mibzer dahil olmak üzere çeşitli tüm profesyonel tarım makinelerinin üretimi yapılır. Bu noktada tarım makinaları ya da doğrudan mibzer tohum makinalarına dair bilgi almak üzere bizimle irtibata geçebilirsiniz. Elmek Makina olarak tarım makineleri imalatı alanında yapmış olduğumuz mibzer ekim makinesi, yurtiçi ve yurtdışı pazarında satışı yapılmaktadır.

Mibzer Ekim Makinası Nedir?

Mibzer ekim makinesi imalatı adından da anlaşılacağı üzere bir tohum ekim makinesidir. Mibzer makinalarının sistemleri aynı olsa da özellik ve kapasiteleri farklılık gösteriyor. 12,14,16,18,20,22 ve 24 diskli mibzer makine alternatifleri bulunuyor. Ayrıca hidrolik, askılı ve benzeri seçenekleri de mevcuttur.

Ekim mibzeri, tarım alanında ihtiyacınıza cevap verecek mibzer makineleri talebiniz üzerine üretilebilir. İhtiyacınızı belirleyip Elmek Makine ile irtibata geçerek talebinizi iletebilirsiniz. Alanında uzman ekibimiz sizin ihtiyacınıza cevap verecek en kapsamlı ve işlevsel makine seçeneği hakkında bilgi vererek yön gösterecektir. Ayrıca mibzer çeşitlerimizin tamamı hakkında bilgi almak üzere de yine bizimle dilediğiniz zaman irtibata geçebilirsiniz.

Mibzer Ekim Makinası Özellikleri Nelerdir?

Mibzer ekim makinası imalatı özellik ve işlevsellik açısından değerlendirilmelidir. Tarım alanında ihyaca cevap veren bu makinenin birden fazla özelliği ve avantajı bulunuyor. Neden tarım alanında mibzer makinası kullanılmalıdır ve avantajları nelerdir sorusuna detaylı olarak yanıt vermek gerekirse de;

 • Mibzer makinaları tohumların daha hızlı ve düzenli şekilde ekilmesini sağlar.
 • Tohumların zamanında topraktan çıkmasını destekler.
 • Tohum türleri için en doğru ekim derinliği ve ekimler arası mesafeyi ayarlama özelliği sunar. Böylece ekilen tohumların zamanında çimlenmesi desteklenmiş olur.
 • Ekim işlemi yapıldıktan sonra ekim sırasına çapa ve benzeri işlemlerin çok daha kolay yapılmasını sağlar.
 • Tohumların tamamı milimetrik şekilde aynı derinliğe ekildiği için de hepsinin çıkış zamanı aynı olur.
 • Hasat zamanının eş zamanlı olmasını sağlayarak çiftçinin işini kolay hale getiriyor.
 • Sıralar arası mesafeyi eşit olarak ayarlayabilmenizi sağlar.

Mibzer ekim makinalarını kullanmanız bu ve benzeri avantajlar sağlar. Avantajların sağlanmasını yanı sıra ekim makinasını satın almadan evvel ihtiyacınıza ve ekim alanınızı iyice değerlendirmeniz gerekiyor. Makineden beklentinizi uzman ekibimize aktarabilirsiniz. Böylece uzman ekibimiz kaç diskli ya da hangi özelliklere sahip mibzerlerin sizin için uygun olacağına karar verir.

Tüm bu bilgilere ek olarak mibzer satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor. Bunların başında makinenin kullanım talimatlarına hakim olup talimatlara uygun kullanmak geliyor. Ayrıca kullanım sonra mibzer bakımı hakkında da detaylı bilgiyi üreticiden almanız faydalı olacaktır. Çünkü mibzerlerin kullanımdan sonra rutin olarak bakımının yapılmaması beklenmedik arızalar oluşmasına neden olabilir.

Mibzer Ekim Makinası Fiyatları

Mibzer ekim makinası fiyatları da sıkça merak ediliyor. Tarım makinelerinin tamamı kendi içerisinde farklı özellikler sunuyor. Fiyatları da özellik ve işlevselliklerine göre değişiyor. Tarım makinesi seçeneklerinden biri olan mibzerlerin de kendi içerisinde farklı modelleri vardır. Özel tasarım mibzer fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ekim mibzeri, disk sistemiyle çalışan bu makinelerde örneğin 12 diskli seçenek daha uygunken 24 diskli kapsamlı seçenek daha pahalıdır. Makinenin türü, işlevi ve özelliklerine göre sunduğumuz fiyat tekliflerini duymak için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Sektörün lider makine üretim firmalarından biri olarak en cazip fiyat seçeneklerini sunmaya özen gösteriyoruz.

MAKİNE TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Normal Düzen Ve Sırta Ekim Yapabilen Özel Tekerlek Sistemi
 • Tohum Ve Gübre İçin Ayrı Ayrı Ayar Mekanizması
 • Hassas Tohum Tekleme Sistemi
 • Hidrolik Kollektörlü Markör Ayar Mekanizması
 • Paralelogram Ekici Ünite Sistemi
 • Ekim Sırasında Bant Şekli De Sıvı İlaçlama Sistemi (Opsiyonel)
 • Mikro Granül Gübreleme Sistemi (Opsiyonel)
 • Ekim Sırasında Toprak Altı Sıvı Gübre Verme Sistemi (Opsiyonel)
 • Bitki Artıklı Tarlalarda Çizi Açıcı Yıldız Tip Temizleyici (Opsiyonel)
 • Diskli Gübre Atma Sistemi (Opsiyonel)
 • Değişik Tipte Arka Tohum Kapatma Sistemi (Opsiyonel)

 

MİBZER MAKİNASI BASKI TEKERİ –BASKI AÇISI VE KUVVETİ AYARLANABİLİR.

mibzer baskı tekeri

MİBZER MAKİNASI KOL AYARLI PLASTİK KURSAKLI GÜBRE ÜNİTESİ

mibzer kol ayarlı plastik kursaklı gübre ünitesi

MİBZER MAKİNASI TEK ÇİFT ZİNCİRLİ AÇI AYARLI HAREKET TEKERİ

mibzer makinası tek çift zincirli açı ayarlı hareket tekeri

MİBZER MAKİNASI ŞAFT TAHRİKLİ HASSAS ALÜMİNYUM EKİM ÜNİTESİ

mibzer şaft tahrikli hassas aliminyum ekim ünitesi

MİBZER MAKİNASI HİDROLİK KOLLEKTÖRLÜ MARKÖR SİSTEMİ

mibzer hidrolik kollektörlü markör sistmi

MİBZER MAKİNASI BASINÇ SAATİ VE FAN SİSTEMİ

mibzer basınç saati ve fan sistemi

Diğer Üretim Hizmetlerimiz

Kendimize, misyon ve vizyonumuza uygun bir yol haritası belirleyerek, zengin makine parkımız ile yoluna devam etmekteyiz. En büyük zenginligimiz kabul ettigimiz uzman çalısanlarımızla uzun yıllar özel ve kamu sektörüne taahhütlü hizmetler vermistir