Üretim Havalı Mibzer Ekim Makinesi
Havalı Mibzer Ekim Makinesi

Havalı Mibzer Ekim Makinesi

Havalı mibzer ekim makinesi her türlü ekimi yapabilmek adına sizlere kaliteli ve konforlu bir hizmet sunuyor. Ekim makinaları gelişen ve yenileşen teknoloji ile birlikte daha fazla gelişmeye ve daha fazla özellik kazanmaya başladı. Traktör ya da başka bir çekici ile çekilebilen tekerlekli ve tohum konulduğu haznelerden meydana gelir. Ekim makinaları tohumu uygun ekim hızı ile belli bir derinlikte ekerek tohumların toprak ile örtülmesini sağlar. Bu onların hayvanlardan kuşlardan korur ya da güneşe maruz kalıp tohumları kurumaktan kurtarır.  Ekim makineleri tohumlar sıralı bir şekilde dağıtılır. Tarım makineleri alanında imalat yapan Elmek Makina havalı mibzer makinesi üretimi ile çiftçilerin daha kolay ekim yapabilmesi için yeni teknolojiler kullanarak tarım makineleri ürünleri geliştirmektedir.

Bunun yanı sıra belirli bir mesafe vakumlu, hassas ekim makinelerinde olduğu gibi kullanıcı tarafından kesinlikle ayarlanması mümkün değildir. Sıralar arasındaki mesafe çoğunlukla üretici tarafından belirlenmektedir. Bu bitkilerin topraktan yeterli düzeyde güneş ışığı, besin ve su almasını sağlar. Ekim makinesinin kullanımı sunulmasından önce tohumların pek çoğu elle ekiliyordu. Bu tohumların kötü dağılımı ve düşük üretkenlik ve belirsiz bir savurgan süreçte olduğunu belirtiyordu. Mibzer ekim makinası kullanılması mahsulün verimini artırıyor

Ekim Makinaları Nerede Kullanılır?

Havalı mibzer ekim makinası daha konforlu ve kolay bir şekilde ekim işlemlerini gerçekleştiriyor. Tarımsal olan bütün ürünlerin ekimi söz konusudur. Havali mibzerler kaliteli bir şekilde mahsulleri seriyor. Üretimin her aşaması özel ve emek gerektiriyor. Tohumun seçimden ekimine, ekinlerin bakımından, hasat yapılmasına kadar pek çok işlemde gerekli özeni göstermediğiniz takdirde tohumların gelişmesi mümkün değildir. Ancak doğru işlemleri gerçekleştirdiğinizde tohumlar çok daha verimli bir şekilde olgunlaşırlar. Çiftçilerin genellikle tarım ve hayvancılık esnasında ihtiyaç duymuş oldukları giderleri mahsulü bir şekilde kullanabilmek için mibzerler karşılıyor. Tohumlar istenen sıra arası ve sıra üzeri mesafeyi koruyarak ekiliyor. Elmek makina olarak tarım makineleri ve özel makina imalatı yapmaktayız.

Ekim Makinelerinin Kullanımları

Havalı mibzer ekim makinası daha kaliteli ve daha konforlu olan bir araçtır. Ekim yapılan alanlara eşit şekilde tohumlar ekilir. Tohum makineleri traktörün arka kısmına bağlanarak ekim yapma işlemleri gerçekleştirilir. Tohumların kaliteli olması ve kullanılan ekim cihazının kaliteli olması bitkilerde verimi bir hayli arttırıyor. Firmamız makine üretimi yapıyor. Firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

4 SIRALI DİSKLİ PNÖMATİK EKİM MİBZERİ

 

ÖZELLİKLER

 

Birim

4 SIRA

(Gübreli)

4 SIRA

(Gübresiz)

Genişlik

mm

2.950

2.950

Yükseklik

mm

1.500

1.500

Uzunluk

mm

2.000

2.000

Tohum Deposu Hacmi

Litre

4 x 23

4 x 23

Gübre Deposu  Hacmi

Litre

2 x 185

-

Disk Delik Sayısı

Adet

Değişken

Değişken

Sıra Arası Mesafe

mm

250–900

250–900

Sıra Üzeri Mesafe

cm

8–50

8–50

Çalışma Hızı

km/h

5–7

5–7

Gerekli Güç

HP

55–75

55–75

Ağırlık

Kg

1000

870

 

MAKİNE TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Normal Düzen Ve Sırta Ekim Yapabilen Özel Tekerlek Sistemi
 • Tohum Ve Gübre İçin Ayrı Ayrı Ayar Mekanizması
 • Hassas Tohum Tekleme Sistemi
 • Hidrolik Kollektörlü Markör Ayar Mekanizması
 • Paralelogram Ekici Ünite Sistemi
 • Ekim Sırasında Bant Şekli De Sıvı İlaçlama Sistemi (Opsiyonel)
 • Mikro Granül Gübreleme Sistemi (Opsiyonel)
 • Ekim Sırasında Toprak Altı Sıvı Gübre Verme Sistemi (Opsiyonel)
 • Bitki Artıklı Tarlalarda Çizi Açıcı Yıldız Tip Temizleyici (Opsiyonel)
 • Diskli Gübre Atma Sistemi (Opsiyonel)
 • Değişik Tipte Arka Tohum Kapatma Sistemi (Opsiyonel)

 

 


 

Diğer Üretim Hizmetlerimiz

Kendimize, misyon ve vizyonumuza uygun bir yol haritası belirleyerek, zengin makine parkımız ile yoluna devam etmekteyiz. En büyük zenginligimiz kabul ettigimiz uzman çalısanlarımızla uzun yıllar özel ve kamu sektörüne taahhütlü hizmetler vermistir