Üretim Ayçiçeği Ekim Makinası
Ayçiçeği Ekim Makinası

Ayçiçeği Ekim Makinası

Ayçiçeği ekim makinası oldukça önemlidir. Ayçiçeği makinesi mibzer ile ekim yapmak isteyen biri tohumları mümkün olduğunca belli aralıklarla yani düzgün bir sırayla etmesi gerekiyor. Tohum miktarının akışına uygun olmasına özen göstermelisiniz. Bu işlemi düzgün bir şekilde gerçekleştirirsiniz, tohumlar belli aralıklarla ve aynı zaman dilimlerinde yetişmeye başlar.  Akışta tıkanma olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor, traktörü mümkün olduğunca aynı hızda kullanarak ilerleme yaparsanız tohumlar belli aralıklarla dizilmiş olur. Ekime başlandıktan sonra Ekim derinliği sıra arası, üzeri mesafeler yeterli mi kontrol ederek ekim işlemine devam etmeniz çok daha sağlıklı ve doğru olacaktır. Mibzer ve traktörün doğru ayarlanıp ayarlanmadığını ara ara kontrol etmenizde fayda var. Traktörün hidrolik düzeninin yüzücü pozisyonunda çalışması son derece önemlidir. Elmek makina olarak ayçiçeği ekim makinası imalatı yapmaktayız. Ayçiçeği ekim makinesi fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayçiçeği Ekim Makinası Mibzerde Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Ayçiçeği ekim makinası tarım alanlarında kullanılan bir ekim aracıdır. Bu cihazların kullanımları oldukça önemlidir. Deponun tamamen boşaltılmadan doldurulmasına dikkat etmenizde büyük fayda var. Genişliği 3 metreyi aşmayacak olan bütün müzelerin karayoluna çıkması tehlikeli ve yasak olan bir durumdur. Kurallara uyarak traktörleri yalnızca tarım alanlarında kullanmanız gerekiyor. Ekim esnasında kullanım kılavuzunda yer alan değerleri dikkate alarak yükleme kapasitesine aşmayacak bir oranda yalnızca tohum ya da gübre doldurmanız gerekiyor. Kesinlikle tohum ya da gübrenin dışında herhangi bir madde yüklemelisiniz. Buğday gibi ufak taneli olan tohumların ekimi yapılırken boşaltma kolu tamamen kapatılabilir. Bu şekilde asıl miktarı doğru ve istenilen düzeyde tutulabilir. 

Ayçiçeği Ekim Makinası Bakımı ve Depolanması 

Ayçiçeği ekim makinası tarım için önemlidir. Makinelerin çalışır durumda olmasında büyük fayda var. Bakım için ara sıra ve üzerlerini yağlamayı ihmal etmemeniz gerekiyor. Hava durumu değişikliklerinden kaynaklı olarak her kullanımdan önce ve sonra zincir ve kayış gerginliğini kontrol etmenizde fayda var. Tekerlek havalarına bakmalı aşınmış olan parçaları zamanında değiştirmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra parçaları yenilerken mutlaka orijinal olan parçaları kullanmalısınız. Çakma olan parçaları kullanırsanız bu mibzerler çok kısa süre içerisinde tekrar bozulur. Mibzer kullanılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunuyor. Firmamız kaliteli makine üretimi yapıyor. Sizlerde firmamızdan makine satın alabilirsiniz. 

Diğer Üretim Hizmetlerimiz

Kendimize, misyon ve vizyonumuza uygun bir yol haritası belirleyerek, zengin makine parkımız ile yoluna devam etmekteyiz. En büyük zenginligimiz kabul ettigimiz uzman çalısanlarımızla uzun yıllar özel ve kamu sektörüne taahhütlü hizmetler vermistir